Sprzedaż, Dom, Żeńsko, ,

Nr oferty280446
Powierzchnia62.00 m2
Powierzchnia działki881.00 m2
Ilość pokoi3
Cena189 000 PLN
Cena za m23 048 PLN
Agent prowadzący

Marek Wasielewski
Pośrednik lic. zaw. 6368
Tel. +48 94 363 66 17
Tel. kom. +48 602 466 777
email: dom-styl@o2.pl

Połowa domu - mieszkanie 3-pokojowe 
z działką budowlaną wśród lasów i jezior,
w małej wiosce na Pojezierzu Drawskim

0% PROWIZJI ODKUPUJĄCEGO!
Wynagrodzenie Pośrednika pokrywa tylko Sprzedający

Nieruchomość położona jest na obrzeżach niewielkiej wsi Żeńsko, w gminie Wierzchowo, w powiecie drawskim, w woj. zachodniopomorskim. Wieś leży ok. 2 km na południe od Żabina (sołectwo), ok. 1,5 km na północ od wojskowej 12. Bazy Lotniczej Mirosławiec, przy mało uczęszczanej, asfaltowej drodze powiatowej.

Wokół wsi znajdują się duże obszary lasów państwowych, oraz wiele większych i mniejszych jezior. Najbliższe jezioro Dramienko z piękną, piaszczystą, strzeżona plażą w odl. ok. 1,5 km. Do jednego z większych jezior Pojezierza Drawskiego – Jeziora Lubie ok. 5-7 km.  

Oferowana nieruchomość to mieszkanie 3-pokojowe o powierzchni ok. 60 m2 (wg. księgi wieczystej 57,66 m2) zajmujące nieco ponad połowę budynku 2-lokalowego, kiedyś stanowiącego jedną całość funkcjonalną.

Z mieszkaniem związany jest też udział:

  • w proporcjonalnej części dużego, przestronnego poddasza nadającego się do adaptacji na cele mieszkalne, część ta jest wydzielona ścianą murowaną, ma odrębne wejście (schody) - możliwość urządzenia drugiego mieszkania,
  • piwnicy o pow. ok. 20 m2,
  • korytarzu wejściowym o pow. ok. 11,5 m2
  • działce gruntu nr 1/8 o pow. 291 m2.

Razem z mieszkaniemza łączną cenę 189 000 zł, sprzedawana jest zaznaczona na załączonej mapce na żółto, przylegająca do domu działka budowlana nr 1/6 o pow. 0,0729 ha.

Mieszkanie jest przygotowane do wykończenia i adaptacji według własnej koncepcji. Aktualnie wykonywane sa prace remontowe. Stan mieszkania przedstawiony na zdjęciach.

Obecnie 
na powierzchnię użytkową składają się: 3 pokoje (ok. 8,5 m2,13,2 m2, 20,0 m2), kuchnia (ok. 13 m2) i łazienka (ok. 4,1 m2) i przedpokój (ok. 3,3 m2). 

Od strony ogrodu dobudowany został zadaszony taras o pow. ok. 24 m2 (ok. 3 m x 8 m). 
 
Budynek wybudowany przed rokiem 1945 z czerwonej cegły, parterowy z użytkowym poddaszem, z dachem dwuspadowym, częściowo podpiwniczony, o ładnej klasycznej bryle, pełnił kiedyś rolę niemieckiej szkoły.

W całym budynku został wyremontowany dach pokryty blachodachówką, ocieplona styropianem elewacja (oprócz jednej szczytowej ściany), zamontowane nowe rynny, wstawione nowe zewnętrzne drzwi. Od strony ulicy nowe ogrodzenie metalowe panelowe. Od strony działki sąsiedniej ogrodzenie z siatki.

W mieszkaniu wstawione są nowe okna i drzwi balkonowe PCV oraz drzwi wejściowe. Zamontowano sufity z płyt g-k na stelażach metalowych. Na części ścian wykonano nowe tynki, wylano nowa posadzkę maszynową i ułożono w niej przewody C.O. oraz ogrzewania podłogowego. 

Wykonano nowe instalacje: elektr. gniazdową i oświetleniową, wod-kan, przewody cieplne rozprowadzone w posadzce, ogrzewanie podłogowe w łazience i kuchni. 


Media:

  • do budynku doprowadzony jest prąd,
  • wodociąg gminny doprowadzony do łazienki i kuchni,
  • gminny kolektor sanitarny doprowadzenia do mieszkania.  

Ze względu na położenie wśród lasów (300 m od domu) i w pobliżu wielu jezior oraz w sąsiedztwie zabudowy wiejskiej, dostępność mediów oraz możliwość rozbudowy i adaptacji do własnych potrzeb, oferowana nieruchomość może okazać się bardzo atrakcyjną  propozycją dla poszukujących swojego miejsca na ziemi lub miejsca do letniego czy weekendowego wypoczynku.

Pojezierze Drawskie wciąż wolne od natłoku turystów umożliwia różne formy aktywnego wypoczynku. Oferuje lasy pełne dzikiej zwierzyny i runa leśnego, liczne szlaki turystyczne piesze, konne i rowerowe, czyste jeziora i rzeki obfitujące w wiele gatunków ryb.
Jezioro Lubie o pow. 1439 ha, gł. 46.3 m, dł. 14.1 km, szer. 2.2 km jest najdłuższym i trzecim pod względem wielkości zbiornikiem wodnym Pojezierza Drawskiego. Dzięki wielu zatokom i wyspom jezioro jest wspaniałym miejscem do wypoczynku, uprawiania sportów wodnych i wędkarstwa. Przez jezioro przepływa Drawa, która jest najdłuższą (199 km) rzeką Pojezierza Drawskiego, a zarazem niepowtarzalnie pięknym szlakiem kajakowym im. ks. Kardynała Karola Wojtyły.

Przedstawione informacje zostały opracowane na podstawie danych uzyskanych od Zamawiającego, mogą różnić się od stanu faktycznego i ulec zmianie, oraz nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Biuro nie posiada dokumentacji budowlanej.

Nieruchomość (lokal) nie posiada świadectwa charakterystyki energetycznej. 
Zalecamy osobiste zapoznanie się ze stanem nieruchomości (lokalu). 

 

Powrót do listy ofert