Sprzedaż, Działka, Ostrowice, ,

Nr oferty280489
Powierzchnia11917.00 m2
Cena89 000 PLN
Cena za m27 PLN
Agent prowadzący

Marek Wasielewski
Pośrednik lic. zaw. 6368
Tel. +48 94 363 66 17
Tel. kom. +48 602 466 777
email: dom-styl@o2.pl

SPRZEDANA!
Gratulujemy Stronom transakcji i dziękujemy za miłą współpracę

Piękna działka rolna o pow. 1,2 ha

położona na obrzeżach wsi Ostrowice

na Pojezierzu Drawskim

 

0 % PROWIZJI OD KUPUJĄCEGO!

 

Lokalizacja

Nieruchomość położona jest ok. 700 m od centrum wsi Ostrowice, przy drodze asfaltowej prowadzącej z Ostrowic do Gronowa i dalej do Złocieńca. W sąsiedztwie rozproszona zabudowa zagrodowa oraz tereny zielone – łąki, pola, lasy oraz liczne większe i mniejsze jeziora. Zaledwie ok. 2,5 – 3 km od posiadłości znajduje się jedno z większych i najczystszych jezior Pojezierza Drawskiego – Jezioro Siecino, a w promieniu 1,5 – 2,5 km mniejsze jeziora: Ostrowiec i Dołgie.

Ostrowice położone są w północnej części powiatu drawskiego, w woj. zachodniopomorskim.  


Działka

Działka nr ewidencyjny 230/12 ma powierzchnię 1,1917 ha i kształt zbliżony nieco do prostokąta o szerokości ok. 75 m i długości ok. 160 m. Teren pofałdowany w charakterystyczny dla Pojezierza Drawskiego sposób, w niewielkiej części (ok. 0,1328 ha) zalesiony. W pozostałej części grunt stanowi łąka częściowo zakrzaczona (samosiejki).

Działka sprzedawana jest łącznie z udziałem do 1/4 w działce nr 230/10 o pow. 0,2274 ha pełniącej funkcję wewnętrznej drogi dojazdowej.

Dojazd drogą asfaltową i ok. 190 m gruntową drogą wewnętrzną.


W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się działki o łącznej powierzchni ok. 3 ha również przeznaczone do sprzedaży, które są przedmiotem osobnych ofert.

 

Uzbrojenie:

  • energia elektryczna – skrzynka ZK przy drodze asfaltowej, oraz wewnętrzna linia zasilająca 0,4 kV doprowadzona do działki sąsiedniej ok. 30 m od działki oferowanej,
  • wodociąg - doprowadzony do działki sąsiedniej ok. 30 m od działki oferowanej,
  • kolektor sanitarny – w drodze asfaltowej, ok. 200 m od granicy działki,
  • linia telekomunikacyjna – wzdłuż drogi asfaltowej, ok. 180 m od granicy działki.

 

Możliwość zabudowy

Brak obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W celu uzyskania możliwości zabudowy należy wystąpić do Burmistrza Drawska Pomorskiego o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Są przesłanki do wydania takiej decyzji: "dobre sąsiedztwo", czyli zabudowane działki sąsiednie. 


Działka położona jest w: otulinie Drawskiego Parku Krajobrazowego, w obszarze Natura 2000 – obszarze specjalnej ochrony ptaków – „Ostoja Drawska” oraz w granicach obszaru chronionego krajobrazu „Pojezierze Drawskie”.   

 

Niewątpliwe walory tej nieruchomości, takie jak: lokalizacja w malowniczym regionie Pojezierza Drawskiego, w pobliżu wielu jezior, duża powierzchnia umożliwiająca swobodne urządzenie terenu wg. dowolnej aranżacji, potencjalna możliwość zabudowy (po uzyskaniu WZ) oraz dostępne uzbrojenie w media powodują, że jest to oferta atrakcyjna dla pragnących zamieszkać z dala od uciążliwego hałasu dużych miast, szukających ciszy i wytchnienia, a także dla planujących urządzić i prowadzić gospodarstwo agroturystyczne. Jednocześnie niewielkie odległości do pobliskich miejscowości - 18 km do Drawska Pomorskiego – siedziby Powiatu, 15 km do Złocieńca – miasta gminnego, 0,5 km do Ostrowic – dużej wsi sołeckiej, umożliwiają bezproblemowe korzystanie z udogodnień typu: urzędy, szkoły, sklepy czy wszelkie punkty usługowe.


Lokalizacja w sąsiedztwie Drawskiego Parku Krajobrazowego, w pobliżu czystych i cichych jezior, stwarza doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji. Liczne w okolicy jeziora to doskonałe miejsca do wędkowania i uprawiania sportów wodnych: żeglarstwa, kajakarstwa, nurkowania i korzystania z kąpieli a okoliczne lasy, jesienią pełne borowików i rydzy, są rajem dla grzybiarzy i miłośników natury. Urozmaicone ukształtowanie terenu można podziwiać korzystając z licznych szlaków rowerowych, pieszych, konnych i kajakowych.

 

Wynagrodzenie pośrednika ponosi tylko Sprzedający. 
Przedstawione informacje zostały opracowane na podstawie danych uzyskanych od Zamawiającego, mogą różnić się od stanu faktycznego i ulec zmianie oraz nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.  
Zalecamy osobiste zapoznanie się ze stanem nieruchomości.

Powrót do listy ofert