Sprzedaż, Mieszkanie, Drawsko Pomorskie, Chrobrego

Nr oferty280284
Powierzchnia108.10 m2
Piętro / Ilość pięter0 / 0
Cena185 000 PLN
Cena za m21 711 PLN
Agent prowadzący

Marek Wasielewski
Pośrednik lic. zaw. 6368
Tel. +48 94 363 66 17
Tel. kom. +48 602 466 777
email: dom-styl@o2.pl

Dwupoziomowe mieszkanie w oryginalnym, zabytkowym budynku 
z działką budowlaną 
w centrum Drawska Pomorskiego

0% PROWIZJI OD KUPUJACEGO!
Wynagrodzenie Pośrednika pokrywa tylko Sprzedający

LOKALIZACJA

Nieruchomość położona jest w centrum Drawska Pomorskiego, przy ul. B. Chrobrego. W bliskim sąsiedztwie znajdują się budynki mieszkalne, handlowe, usługowe, urzędy, banki, przychodnie lekarskie, szpital, Komenda Powiatowa Policji, szkoły itp. W odległości zaledwie 300 m, w zakolu rzeki Drawy, rozciąga się Park Miejski im. Fryderyka Chopina z pięknymi alejami spacerowymi, a ok. 1 km od domu znajduje się jezioro Okra z miejską plażą i szlakami spacerowymi i turystycznymi.

MIESZKANIE

Lokal mieszkalny znajduje się na parterze i na poddaszu budynku kiedyś jednorodzinnego, dzisiaj 3-rodzinnego, parterowego z poddaszem częściowo mieszkalnym, częściowo podpiwniczonego. Budynek wybudowany w 1900 r. z cegły ceramicznej na fundamentach z cegły i kamienia, ze stropami Kleina i drewnianymi, dachem drewnianym dwuspadowym. Dach wyremontowany, pokryty nową dachówką ceramiczną. Wyremontowane kominy, rynny i rury spustowe. Budynek o bardzo ciekawej, stylowej architekturze w dobrym stanie technicznym.
Na powierzchnię całkowitą mieszkania - 108,1 m2 składają się pomieszczenia mieszkalne na parterze o pow. użytkowej 55,8 m2: 2 pokoje (14,5 m2; 27,2 m2), kuchnia (8,7 m2), łazienka (1,1 m2), przedpokój (4,3 m2), oraz pomieszczenia pomocnicze na poddaszu: 3 pokoje (19,7 m2; 12,8 m2; 11,1 m2) i 3 pomieszczenia strychowe (4,7 m2; 0,8 m2; 3,2 m2). Pomieszczenia na poddaszu nie są oficjalnie zaliczane do powierzchni użytkowej mieszkania, a do powierzchni pomocniczej, ponieważ wejścia do nich prowadzą z części wspólnej strychu, a nie bezpośrednio z mieszkania na parterze. Można więc na poddaszu urządzić odrębne mieszkanie. 
Jest też możliwość wykonania schodów wewnętrznych łączących parter z poddaszem i uzyskania dużego mieszkania dwupoziomowego.

W załączeniu projekt koncepcyjny (aranżacja) wg. którego uzyskano na parterze: duży salon z ładnymi schodami wewnętrznymi prowadzącymi na piętro, przestronną kuchnię z jadalnią, łazienkę z pralnią i przedpokój a na poddaszu: wewnętrzny hol ze schodami na dół (zlikwidowano wejścia z części wspólnych strychu), dużą sypialnię główną, sypialnię z garderobą, pokój dziecięcy i łazienkę. 
W chwili obecnej mieszkanie wymaga remontu i urządzenia łazienki i kuchni. Stolarka okienna i drzwiowa oryginalna drewniana, podłogi drewniane z desek. 
Do mieszkania prowadzą dwa wejścia: frontowe (od ulicy) poprzez mały, wspólny z sąsiednim mieszkaniem korytarz, oraz drugie wejście od podwórza, poprzez wspólny ganek i korytarz.

Media: 

·         mieszkanie ogrzewane jest piecami kaflowymi, 
·         doprowadzony gaz ziemny, 
·         woda z wodociągu miejskiego, 
·         kanalizacja miejska, 
·         instalacja elektr. stara. 

Do mieszkania przynależą 3 pomieszczenia piwniczne o łącznej powierzchni 24,5 m2 (5,6 m2; 9,3 m2; 9,6 m2).

DZIAŁKA GRUNTU

Nieruchomość wspólną (gruntową) stanowi działka o pow. 0,1468 ha. W akcie notarialnym został ustalony sposób korzystania z działki, poprzez wydzielenie części wspólnej oraz części do wyłącznego korzystania przez poszczególnych współwłaścicieli. Zgodnie z tym ustaleniem i zapisem w księdze wieczystej, właściciele oferowanego mieszkania mają prawo do wyłącznego korzystania z części działki leżacej po prawej stronie (patrząc od ulicy) i przylegającej bezpośrednio do ulicy, o powierzchni 303 m2 (z możliwością zabudowy np. garażem).
 
Na teren wspólnego podwórza wjazd z ul. B. Chrobrego przez dwuskrzydłową bramę.

Nieruchomość atrakcyjna ze względu na lokalizacje w centrum miasta, bardzo ciekawą architekturę budynku oraz potencjalne możliwości wykorzystania dodatkowych powierzchni na poddaszu, oraz części działki gruntu.

Jeżeli szukasz dużego mieszkania do oryginalnej, samodzielnej aranżacji, w dobrej lokalizacji, to jest to właśnie oferta dla Ciebie!

Nie zwlekaj, zadzwoń dzisiaj i umów się na prezentację (tel. 602 466 777 – Marek Wasielewski).

Wynagrodzenie pośrednika ponosi tylko Sprzedający. 
Przedstawione informacje zostały opracowane na podstawie danych uzyskanych od Zamawiającego, mogą różnić się od stanu faktycznego i ulec zmianie, oraz nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Biuro nie posiada dokumentacji budowlanej. Nieruchomość (lokal) nie posiada świadectwa charakterystyki energetycznej. 
Oferta znajduje się pod opieką pośrednika z numerem licencji 6368. 
Zalecamy osobiste zapoznanie się ze stanem nieruchomości (lokalu).


Powrót do listy ofert