Sprzedaż, Dom wolno stojący, Nętno, Nętno

Nr oferty280363
Powierzchnia283.00 m2
Powierzchnia działki5500.00 m2
Ilość pokoi8
Cena350 000 EUR
Cena za m21 237 EUR
Agent prowadzący

Marek Wasielewski
Pośrednik lic. zaw. 6368
Tel. +48 94 363 66 17
Tel. kom. +48 602 466 777
email: dom-styl@o2.pl

Odrestaurowany i urządzony dworek

wraz z dużymi budynkami gospodarczymi

na Pojezierzu Drawskim

 

0% PROWIZJI OD KUPUJĄCEGO

Cena ofertowa: 350 000 EUR

 

 

Lokalizacja

 

Nieruchomość położona jest we wsi Nętno, 12 km na północ od Drawska Pomorskiego – siedziby gminy i powiatu, na Pojezierzu Drawskim, w województwie zachodniopomorskim.

Odległość do granicy polsko-niemieckiej ok. 130 km, do morza ok. 70 km.

Posiadłość leży na skraju wsi, ok. 400 m od malowniczego, mającego powierzchnię ok. 57 ha, Jeziora Gęgnowskie Wielkie.

 

Działki gruntu

 

Nieruchomość gruntową o łącznej powierzchni 0,55 ha stanową dwie przylegające do siebie działki:

  • działka nr 88/3 o powierzchni 0,29 ha, zabudowana budynkiem mieszkalnym oraz budynkami gospodarczo-mieszkalnymi,
  • działka nr 88/4 o pow. 0,26 ha, niezabudowana.

 

Działka nr 88/3 ma kształt zbliżony do prostokąta o szerokości ok. 39 - 45 m i długości ok. 70 - 72 m. Powierzchnia działki płaska, teren ogrodzony.

Wg. ewidencji gruntów działkę stanowią użytki: Bitereny zabudowane inne, a zgodnie z aktualnym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego działka przeznaczona jest pod budownictwo zagrodowe z dopuszczalną funkcją mieszkalną.

 

Działka nr 88/4 ma kształt zbliżony do prostokąta o szerokości ok. 38 m i długości ok. 72 m. Krótszym bokiem działka przylega do drogi gminnej, płaską powierzchnię działki stanowi łąka (wg. ewidencji gruntów RIVb) obsadzona wokół dorodnymi drzewami. W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego działka przeznaczona jest pod zabudowę rekreacji indywidualnej.

 

Budynki

 

Działka zabudowana jest domem mieszkalnym oraz budynkami inwentarskimi typu stajnia i stodoła, w których zmieniono częściowo ich dawne funkcje.

 

Dom mieszkalny jest pięknym budynkiem murowanym z czerwonej cegły (1902 r.), posadowionym szczytem do drogi, parterowym z poddaszem mieszkalnym, częściowo podpiwniczonym.

Budynek ma zachowaną historyczną architekturę i kompozycję elewacji z ciekawymi elementami zdobniczymi, takimi jak: frontowy dwukondygnacyjny ryzalit, w którym znajduje się wyjście na reprezentacyjny taras, pilastry narożne, gzymsy profilowane.

 

Powierzchnia użytkowa budynku mieszkalnego wynosi ok. 283 m2, w tym powierzchnia parteru: ok. 136 m2, powierzchnia I-go piętra (poddasza) – ok. 106 m2 i pow. piwnic – ok. 41 m2.


Na parterze znajdują się: 4 duże pokoje (19,9 m2; 17,8 m2; 24,4 m2; 21,5 m2), przedpokój (11 m2), kuchnia (21,8 m2), łazienka (7,3 m2), korytarz (3,2 m2) i sień (9,2 m2).


Na I piętrze (poddaszu) znajdują się: duży hol (36,3 m2), 4 pokoje (13,7 m2; 17,9 m2; 17,5 m2; 10 m2) oraz strych (garderoba) (11 m2).

 

W piwnicy znajdują się: kotłownia z korytarzem (ok. 15 m2), skład opału (ok. 8 m2), pom. gospodarcze (ok. 18 m2).  

 

W latach 2012 – 2015 wyremontowany został dach z instalacją odgromową, wybudowany nowy komin z wkładem ze stali kwasoodpornej, zainstalowany nowy kocioł C.O. oraz nowe instalacje.

Wnętrza zostały wyremontowane z zachowaniem historycznego charakteru. Wyposażono je w wiele oryginalnych detali wystroju wnętrz oraz zabytkowe meble, m.in. komplet francuskich mebli z XIX w. inkrustowanych kością słoniową. Oryginalne malowidła ścienne i sufitowe, kominki i piece kaflowe, stolarka drzwiowa i okienna, drewniane podłogi, wyposażenie kuchni i zabytkowa glazura w łazience - wszystko to nadaje wnętrzom niepowtarzalny klimat i styl.

 

Media

  • centralne ogrzewanie z kotłem koksowym,
  • sprawne 2 kominki i 2 piece kaflowe,
  • ciepła woda użytkowa z kotła C.O. i z bojlera elektrycznego,
  • zimna woda z wodociągu gminnego,
  • kanalizacja odprowadzona do kolektora gminnego,
  • instalacja elektryczna 230/400 V,
  • instalacja telefoniczna
  • instalacja odgromowa.

 

Budynki gospodarcze

 

Zabudowę gospodarczą stanowią dwa duże budynki dawniej pełniące rolę stodoły i stajni. Budynki murowane z czerwonej cegły i częściowo z kamienia.

 

Budynek dawnej stodoły o pow. użytkowej ok. 90 m2, zaadaptowano na duże pomieszczenia garażowe oraz ładnie urządzony pokój letni (garsonierę) o pow. ok. 16 m2.

 

W budynku dawnej stajni o pow. użytkowej ok. 217 m2, znajduje się drewniana sauna oraz wyłożona glazurą łazienka z kabiną prysznicową i basenem.

W przeciwległym końcu budynku znajduje się mieszkanie dwupoziomowe o pow. ok. 70 m2 oraz kotłownia. Pozostała część budynku nie jest zaadaptowana.

 

Posiadłość ogrodzona jest od strony ulicy murem kamiennym i ceglanym oraz płotem drewnianym z pozostałych stron.

 

Ze względu na unikalną, zabytkową architekturę i wnętrza budynku mieszkalnego oraz możliwości adaptacyjne budynków gospodarczych, a także bliskość czystego jeziora, wśród lasów i łąk malowniczego Pojezierza Drawskiego, nieruchomość może być bardzo atrakcyjną propozycją dla konesera, poszukującego swojego miejsca na ziemi, lub dla inwestora szukającego stylowego, wytwornego miejsca do prowadzenia działalności usługowo-turystycznej.

 

Zapraszamy na prezentację nieruchomości – tylko po wcześniejszym umówieniu się z pośrednikiem.

Wynagrodzenie pośrednika ponosi tylko Sprzedający. 
Przedstawione informacje zostały opracowane na podstawie danych uzyskanych od Właściciela, mogą różnić się od stanu faktycznego i ulec zmianie oraz nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
Nieruchomość nie posiada świadectwa charakterystyki energetycznej.

 
Zalecamy osobiste zapoznanie się ze stanem nieruchomości.


Powrót do listy ofert