Sprzedaż, Działka, Ostrowice, ,

Nr oferty280491
Powierzchnia13030.00 m2
Cena110 000 PLN
Cena za m28 PLN
Agent prowadzący

Marek Wasielewski
Pośrednik lic. zaw. 6368
Tel. +48 94 363 66 17
Tel. kom. +48 602 466 777
email: dom-styl@o2.pl

Działka rolna o pow. 1,3 ha, uzbrojona,

położona na obrzeżach wsi Ostrowice

na Pojezierzu Drawskim

 

0 % PROWIZJI OD KUPUJĄCEGO!

 

Lokalizacja

 

Nieruchomość położona jest ok. 450 m od centrum wsi Ostrowice, przy drodze asfaltowej prowadzącej z Ostrowic do Gronowa i dalej do Złocieńca. W sąsiedztwie rozproszona zabudowa zagrodowa oraz tereny zielone – łąki, pola, lasy oraz liczne większe i mniejsze jeziora. Zaledwie ok. 2,5 – 3 km od posiadłości znajduje się jedno z większych i najczystszych jezior Pojezierza Drawskiego – Jezioro Siecino, a w promieniu 1,5 – 2,5 km mniejsze jeziora: Ostrowiec i Dołgie.

Ostrowice położone są w północnej części powiatu drawskiego, w woj. zachodniopomorskim.  


Działka

 

Areał o łącznej powierzchni 1,3030 ha składa się z trzech, przylegających do siebie działek gruntu, tj. dz. nr 230/7 o pow. 0,5004 ha, dz. nr 230/8 o pow. 0,3154 ha i dz. nr 230/9 o pow. 0,4872 ha.

Pofałdowaną w charakterystyczny dla Pojezierza Drawskiego sposób powierzchnię działki stanowi łąka w części zakrzaczona (samosiejki).

 

Łącznie działki te tworzą kształt zbliżony do prostokąta o szerokości ok. 60 m – 75 m i długości ok. 200 m. Na małym wzgórzu, znajduje się znakomite miejsce do wybudowania domu. Do tego miejsca doprowadzony jest prąd i woda.  

 

Działka sprzedawana jest łącznie z udziałem do 1/4 w działce nr 230/10 o pow. 0,2274 ha pełniącej funkcję wewnętrznej drogi dojazdowej. Dojazd drogą asfaltową.

 

Uzbrojenie:

  • energia elektryczna – skrzynka ZK przy drodze asfaltowej oraz wewnętrzna linia zasilająca 0,4 kV doprowadzona ok. 180 m w głąb działki, do miejsca planowanego posadowienia domu,
  • wodociąg – doprowadzony ok. 180 m w głąb działki,
  • kolektor sanitarny – w drodze asfaltowej, przy granicy działki,
  • linia telekomunikacyjna – na terenie działki wzdłuż drogi asfaltowej.

 

Możliwość zabudowy

 

Brak obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W celu uzyskania możliwości zabudowy należy wystąpić do Burmistrza Drawska Pomorskiego o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.
W 2000 r. została 
wydana Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego wraz z przyłączami oraz obiektami gospodarczymi, a w 2001 r. wydana została Decyzja pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego z przyłączem kanalizacyjnym oraz zjazdu z drogi powiatowej.
Z powodu braku realizacji tej inwestycji i upływu czasu,
należy wznowić procedurę uzyskania decyzji o warunkach zabudowy i pozwolenia na budowę.

W ocenie Sprzedających, są przesłanki do ponownego wydania decyzji o warunkach zabudowy: "dobre sąsiedztwo", czyli zabudowane działki sąsiednie.

 

Działka położona jest w: otulinie Drawskiego Parku Krajobrazowego, w obszarze Natura 2000 – obszarze specjalnej ochrony ptaków – „Ostoja Drawska” oraz w granicach obszaru chronionego krajobrazu „Pojezierze Drawskie”.  

 

Niewątpliwe walory tej nieruchomości, takie jak: lokalizacja w malowniczym regionie Pojezierza Drawskiego, w pobliżu wielu jezior, duża powierzchnia umożliwiająca swobodne urządzenie terenu wg. dowolnej aranżacji, możliwość zabudowy (po uzyskaniu decyzji o WZ) oraz dostępne uzbrojenie w media powodują, że jest to oferta atrakcyjna dla pragnących zamieszkać z dala od uciążliwego hałasu dużych miast, szukających ciszy i wytchnienia, a także dla planujących urządzić i prowadzić gospodarstwo agroturystyczne. Jednocześnie niewielkie odległości do pobliskich miejscowości - 18 km do Drawska Pomorskiego – siedziby Powiatu, 15 km do Złocieńca – miasta gminnego, 0,5 km do Ostrowic – dużej wsi sołeckiej, umożliwiają bezproblemowe korzystanie z udogodnień typu: urzędy, szkoły, sklepy czy wszelkie punkty usługowe.


Lokalizacja w sąsiedztwie Drawskiego Parku Krajobrazowego, w pobliżu czystych i cichych jezior, stwarza doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji. Liczne w okolicy jeziora to doskonałe miejsca do wędkowania i uprawiania sportów wodnych: żeglarstwa, kajakarstwa, nurkowania i korzystania z kąpieli a okoliczne lasy, jesienią pełne borowików i rydzy, są rajem dla grzybiarzy i miłośników natury. Urozmaicone ukształtowanie terenu można podziwiać korzystając z licznych szlaków rowerowych, pieszych, konnych i kajakowych.

 

Wynagrodzenie pośrednika ponosi tylko Sprzedający. 
Przedstawione informacje zostały opracowane na podstawie danych uzyskanych od Zamawiającego, mogą różnić się od stanu faktycznego i ulec zmianie oraz nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.  
Zalecamy osobiste zapoznanie się ze stanem nieruchomości.

Powrót do listy ofert